Kim jestem?

Nazywam się Gabriela Machajek.

Widzę potencjał w ludziach i pomagam im go odkryć. Rekrutuję zawodowo od prawie 15 lat. Śledzę trendy na rynku pracy i widzę początki rewolucji pracy zawodowej. Wiem, że wiele rzeczy będziemy teraz poznawać na nowo, czerpiąc z wcześniejszych doświadczeń albo wyrzucając je do kosza. 

Storytelling mam we krwi, a mimo to trudno mi ubrać w jedno słowo mój zawód. Jestem HR-ówką, rekruterką, konsultantką zawodową, znam się na employer brandingu i marketingu rekrutacyjnym. Mierzę NPS rekrutacji, bo wiem, że kandydat to klient. Buduję silny zespół rekrutacji u jednego z operatorów telefonii komórkowej w Polsce.

Marzę, żeby ludzie podejmowali decyzję o zmianie pracy dobrej dla siebie. Chcę świata, w którym manager wybiera pracownika na dłużej i oferuje mu coś więcej niż umowę o pracę. W tym świecie kandydat wybiera pracę świadomie patrząc na swoje potrzeby, a nie dlatego, że musi mieć za co żyć. Wiem, że brzmi to naiwnie. Zwłaszcza teraz. 

Nawet, jeśli Twoim zadaniem jest wkręcić odpowiednią liczbę śrubek w określonym czasie, warto wiedzieć, dlaczego to robisz i jak długo zamierzasz to robić. A jeśli nie wiesz, co w ogóle chcesz zawodowo robić, poczytaj, co robią inni. Może znajdziesz inspirację dla siebie.

Rozgość się.