Perspektywa rekrutera

Podcast Scenariusze Kariery

Kiedy Agnieszka Jurkowska zaprosiła mnie jako gościa do kolejnego odcinka swojego podcastu, pomyślałam: super! Mam za sobą już nagranie jednego odcinka podcastu wewnątrz organizacji, gdzie opowiadałam o tym czym jest rekrutacja wewnętrzna i dlaczego warto brać w niej udział. Ale wyjść z własnym głosem na zewnątrz to kolejna duża rzecz w moim pomyśle na dzielenie się wiedzą i praktyką z obszaru rekrutacji.

Agnieszka na swojej stronie insideskills.pl robi to, co jest mi bardzo bliskie. Przybliża, czym jest świadome planowanie swojej kariery, jak odkrywać w sobie potencjał, a przede wszystkim, nagrywa podcasty, które pozwalają posłuchać w jednym miejscu specjalistów z różnych obszarów i w każdym z nich znaleźć coś dla siebie.

W tym odcinku znalazło się wiele treści o tym, jak wygląda rekrutacja oczami pracodawcy. Czego szukamy w każdym procesie rekrutacji, kto pełni jaką rolę, co jest ważne, jak sprawdzić, czy dana oferta pracy jest odpowiednia do kandydata i czy kandydat jest dla niej odpowiedni. Opowiadam o tym, czym są najpopularniejsze mity rekrutacyjne i dlaczego czasem rekrutacje trwają długo. Mówię też o tym, jak czytać ogłoszenia rekrutacyjne i na co jako kandydat masz wpływ w procesie rekrutacji.

Zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *